Vytvořil Jan Frumar © 2011


Natáčení DVD k 30 letům předcházelo rozvažování, jak by mělo vypadat. Po minulém DVD 25 let EX 05, které bylo připravované jako dokument, jsme se rozhodli, že pojmeme tento projekt pouze jako pohled na současnost kapely.
Nechceme se vracet zpátky, ani nějak bilancovat, chceme ukázat současnou skupinu, tak jak dnes vypadá, jak hraje, co dělá ap. A tak vznikl model, udělat pohled na "jeden obyčejný den" kapely při zkoušce nebo z natáčení CD. Klipy nejsou na konci DVD jako menu nabídka výběru z celku, ale jsou situovány přímo do děje scénáře. DVD vyšlo společně s CD v jednom balení.
Vydavatelem je opět studio Frmol, což je kapelní srdeční záležitost. Scénář pak nastínil a sepsal Milan Frumar, samozřejmě různé nápady vymysleli i ostatní členové EXU a také třeba nápad na natáčení v kostele jsme vymysleli s Jirkou Lhoťanem při vínku. Filmovali jsme na poli u Sedlce, ve zkušebně kapely, točilo se v baru Rachota v Benátkách nad Jizerou, něco se dělalo na sále Záložna nad zkušebnou kapely ap. DVD obsahuje 9 klipů.