EX 05 - Sweet Lady
Jiří Rákosník, Milan Frumar, Zdeněk Tvrdík, Jan Frumar

 

O této záležitosti jsme se již zmiňovali v rubrice o novém CD kapely. Milan Frumar, který zásobuje kapelu vlas tní muzikou i texty, natáčí doma ve svém "studiíčku" své projekty jako kompletní celky i se zpěvem, které kapela buď zpracuje nebo je pak autor prezentuje na svých sólových CD. Konkrétně tuto várku písní kapela zařadila do repertoáru již v roce 2009, ale po změně na postu bubeníka, se v novém repertoáru EX 05 již v současné době nenacházejí. 
V roce 2009 jsme ještě na základě tohoto materiálu chtěli vystavět nové CD. Do písniček dokonce natočil zpěvy Jirka Rákosník a chtěli jsme k nim dotočit i ostatní nástroje. Pak přišel rok 2010 a kapela v novém složení prostě musela najít svou zpětnou identitu. Některé skladby bez doprovodné kytary působily ořezaně a tak se repertoár začal měnit. 
Po roce společné práce se kapela sehrála a začala mít znovu chuť se pustit do natáčení nového CD, které by pro ni mělo smysl jen tehdy, pokud to natáčení překročí předešlé pokusy dotknout se "zašlé slávy" nejen zvukem, ale i svým pojetím. To se na konci roku 2010 a na začátku roku 2011 naplnilo a vzniká nové CD kapely. 
Kolekce skladeb 2008-2010 nakonec označená jménem SWEET LADY však nezapadne a v premiéře se konečně objevuje na těchto stránkách. Není sice dílem nahrávání celé kapely, mělo by spíše sloužit jako ukázka tvorby EX 05. Na konci této kolekce je zařazena skladba s názvem Unplugged, což není úplně výztížný název. Je to série balad, kde mimochodem najdete Sbory zbloudilých, Já čekám dál, Zlacení ránem ap. Tuto sérii jsme odehráli na koncertu 20 let EX 05, právě jako unplugged na akustické kytary a myslíme si, že je škoda, nedat tuto sérii poslechnout i svým fanouškům. Hezký poslech!!!